Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
17.Dönem Mezuniyet Töreni
 
17.Dönem Mezuniyet Töreni
Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzde eğitimlerini tamamlayan (418) Özel Harekât Branşlı öğrencimiz için okulumuz kapalı spor salonunda mezuniyet töreni düzenlendi.​

Törene Kırşehir Valisi Sayın Necati Şentürk, Polis Akademisi Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Çolak, AK Parti Kırşehir milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Mehmet Aksoy, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Hüseyin Altuntaş, Özel Harekât Dairesi Başkanı Selami Türker, Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Ufuk Ayhan, PAEM Müdürü Prof.Dr. Şafak Ertan Çomaklı ile Polis Okulu Müdürleri ve Kurum Müdürleri katıldı.  
Törende konuşan Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürümüz Sayın Kasım VAROL, İstanbul’da ve Kayseri’de kalleş saldırı sonucu hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmet ve minnetle andığını, milletimize baş sağlığı, yaralılarımıza ise acil şifa dileklerinde bulundu.

Konuşmasında bu gün eğitimlerini tamamlayan (418) öğrenciyi vatan savunmasında, bayrak nöbetinde görev almak üzere mezun etmenin haklı gururunu yaşadıklarını, öğrencileri vatan, bayrak sevgisi ile yoğurarak Türk milletinin, milli, manevi ve ahlaki değerlerini korumak için yetiştirildiklerini, bu bilinç ile yetiştirdikleri polislerimizin vatanı, bayrağı ve bir karış toprağı için canlarını seve seve feda etmekten asla kaçınmayacaklarını belirtti.

Konuşmalarına öğrencilerin ailelerine seslenerek devam eden Sayın VAROL, binbir meşakkatle büyüttükleri, göz bebekleri olan ve kendilerine emanet ettikleri yavrularını, devletin tüm imkânlarını seferber ederek onları milli ve manevi değerlere sahip çıkan, devlet terbiyesi ve ciddiyeti ile hareket edecek disiplinli, cesaretli birer özel harekât polisi olarak yetiştirdiklerini ifade ettiği konuşmasının sonunda öğrencilerine seslenen Sayın VAROL, vatan hainlerine ve bölücülere asla taviz vermemelerini, bütün şer odaklarına karşı, devletin ve milletin polisi olmalarını isteyerek, bu şerefli ve onurlu yolculukta kendilerine başarı dileklerinde bulundu.

 

Törende konuşan Polis Akademisi Başkanımız Sayın Prof.Dr. Yılmaz ÇOLAK; İstanbul'da ve bugün Kayseri'deki terör saldırılarında şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralılara da başsağlığı diledi.
Bu saldırıların son 1,5 yıldır yoğun şekilde yapıldığını belirten Sayın ÇOLAK, "En son da 15 Temmuz'da hain FETÖ terör örgütü, tüm ülkeyi işgal etmeye kalktı. Biz ülke ve millet olarak, bu saldırılara göğüs gerdik ve başarıyla karşı koyuyoruz. Bu bizim ikinci Kurtuluş Savaşımız. Bu savaştan galip geliyoruz ve galip geleceğiz. Bu bir hamaset değil. Tarihi geçmişimiz bunu gösteriyor. Bin yıldır örgütlü bir şekilde bu topraklardayız. Güçlü bir devlet geleneğimiz, güçlü bir milletimiz ve onların inancı var." dedi.

Geçen sürede polis teşkilatının da sürekli kendini yenilediğini vurgulayan Sayın ÇOLAK, özellikle operasyonel yönde güçlendirmek için müfredat ve eğitimlerde köklü değişikliklere gidildiğini dile getirdi.

Sayın ÇOLAK konuşmasında, öğrencilerin seçilirken çok sağlam testlerden geçirildiğine değinerek, şunları aktardı
:
"Operasyonel anlamda dünyanın önde gelen ülkelerinin müfredatlarından önde olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Polisimizi güçlendirmemiz lazım ki bu süreçleri çok rahatlıkla atlatabilelim, bu topraklarda bağımsızlığımızı sürdürebilelim. Özel harekât birimini sayı ve eğitim adına güçlendirmek için ilk defa 15. dönem POMEM'lere sivillerden özel harekât adayı aldık. Ağustos ayında 4 bin 300 adayı mezun ettik ve özel harekât birimimize kattık. 17. dönem POMEM mezunlarının da özel harekât birimimizin branşı çerçevesinde mezuniyetlerini yapıyoruz. Şu anda 5 okulumuzda 3 bin özel harekât branşından polis memuru mezun ediyoruz. Bu mezunlarımıza çok zorlu bir eğitim verdik. Bu eğitimin 8 haftası teorik temel polis eğitimi, 16 haftası yoğun bir şekilde özel harekât eğitimi. Özel Hareket Daire Başkanlığımızı çok yoğun şekilde eğitimleri yürüttü."

Konuşmasının sonunda Sayın ÇOLAK, öğrencilere meslek hayatlarında sağlık, mutluluk ve başarı dileklerinde bulundu.

 
Kırşehir Valimiz Sayın Necati ŞENTÜRK konuşmasında, Kayseri ve İstanbul'daki terör saldırılarında şehit olanlara Allah'tan rahmet yaralılarımıza acil şifa dileğinde bulundu. Eskilerin Birinci Dünya Savaşı'nda 7 düvelle 9 cephede savaştıklarını söylediğini ancak bugün adeta 7 düvelden de fazla 19 cephede mücadele verildiğini ifade etti.

Zalim terör örgütlerinin, dış devletlerin maşalarının, gayri nizami şekilde saldırdığını vurgulayan Sayın ŞENTÜRK, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Kalleşçe, adice eylemler yapıyorlar. Sizlerin karşısına mertçe çıkmaya cesaret edemiyorlar. Onların Allah'ı, dini, imanı, kitabı, Kur'an-ı, nizamı, hukuku yok ama biz bu tarafta hem dinimizin gereğini yapıyoruz hem hukukun gereklerine göre insani davranıyoruz. Aradaki fark bu."

Dönem birincisi tarafından yaş kütüğüne plaket çakılmasından sonra, Kırşehir POMEM'de ilk 10'a giren öğrencilerin diploma ve hediyeleri verildi. Yemin töreninin ardından, genç meslektaşlarımız kep atarak sevinçlerini aileleri ile birlikte paylaştılar.

 
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • Kurumsal E-Posta
 • POLİS AKADEMİSİ
 • E-DEVLET HİZMETLERİ
 • POLİS EŞLERİ DERNEĞİ
 • Polis Radyosu
 • EGM ÇOCUK SAYFASI
 • Polsan
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PLATFORMU
 • GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ