Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
19.Dönem Mezuniyet Töreni
15.12.2017  

OKULUMUZDA DÜZENLENEN 19 DÖNEM ÖZEL HAREKAT BRANŞLI POMEM MEZUNİYET TÖRENİ

               Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezimizde eğitimlerini tamamlayan 19. Dönem Özel Harekat Branşlı 460 polis memuru adaylarını mezuniyet töreni 14/12/2017 günü Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Selami ALTINOK’ un katılımıyla yapıldı.
Kapalı Spor Salonumuzda gerçekleştirilen törene ayrıca,  Valimiz Sayın Necati ŞENTÜRK, Polis Akademisi Başkanı Sayın Prof. Dr. Yılmaz ÇOLAK, Özel Harekât Daire Başkanı Sayın Selami TÜRKER, Belediye Başkanı Sayın Yaşar BAHÇECİ, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hasan BİLGİN,  İl Emniyet Müdürü Sayın İsmail Hakkı AKYÜZ, Daire Müdürleri ve polis adaylarımızın aileleri katıldı.
Emniyet Genel Müdürümüz Selami ALTINOK konuşmasında, “Özel Harekât güçlerimiz, terörle mücadelede önemli bir rol oynayan göz bebeğimizdir. 15 Temmuz darbe girişiminde de hainlerin saldırdığı ilk yer Özel Harekât Başkanlığı olmuştur. Bu milletin evlatları kutsal değerlerimiz uğruna şehit olmakla şereflenmektedir. Kurulduğu günden bu yana iyilerin dostu, kötülerin korkusu olmak bir ayrıcalıktır. Böylesine önemli bir göreve katılmak da ayrı bir onurdur. Kırşehir POMEM mezunlarımıza görev hayatlarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.
Törende konuşan Valimiz Sayın Necati ŞENTÜRK, şah kartallar yuvası Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi’nden mezun olan istikbalimizin sahipleri gençlerimize görev hayatlarında başarılar diledi. Kırşehir POMEM’den mezun olan öğrencilerin milli ve manevi değerlerle donatılmış bir şekilde yetiştirildiğini belirten Valimiz Sayın Necati ŞENTÜRK, “Şah kartallar yüksekten uçar, hürriyet tutkunudur. Şah kartal, keskin gözleriyle uçsuz bucaksız enginlere doğru kanat açar. Buradan mezun olan şah kartallarımız da görev hayatlarında Allah’ın izniyle hiçbir terör örgütüne fırsat vermeyecekler. Yürekleri vatan, bayrak, ezan sevgisiyle dolu gençlerimiz ölümün korkusunu korkutacak, gittikleri yere İslam’ın sancağını götürecekler. Sizin karşınızda hiçbir güç duramayacak. Sizleri yetiştiren ailelerinize de sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Yolunuz, bahtınız açık olsun. “ dedi.
Polis Akademisi Başkanı Sayın Prof. Dr Yılmaz ÇOLAK konuşmasında; Özel Harekat Branşlı polis memuru adaylarının 6 Aylık zorlu eğitimlerini başarı ile tamamlamalarından dolayı tebrik ettiği  yeni görevlerinde başarılar dilediği ayrıca aday polis memurlarının eğitimlerinde emeği geçen Başta Okul Müdürümüz Sayın Kasım VAROL olmak üzere tüm eğitimcileri ve okul personelini tebrik ettiğini belirtmiştir.
Katılımcılara Okulumuz ve öğrencilerimizin eğitimleri hakkında bilgiler veren Kırşehir POMEM Müdürümüz Sayın Kasım VAROL ’da konuşmasında, “Okulda eğitim alan 460 evladımızı bilgili, donanımlı, imanlı bir şekilde göreve hazırlayarak mezun etmenin haklı gururunu yaşamaktayız.” Dedi .Ayrıca Okulda 2015 yılından itibaren özel harekat polisi eğitimlerinin verilmeye başlandığını ifade eden Varol, mezun öğrencilerin burada aldıkları başarılı eğitimin ardından vatanın her köşesinde görev alacaklarını, daha önceki iki dönemde de toplam 863 öğrenciyi mezun ettiklerini dile getirdi.
19. Dönem birincisi Birkan KURUKAYA’nın yaş kütüğüne plaka çakmasıyla devam eden tören, dereceye giren öğrencilere Emniyet Genel Müdürümüz ,Valimiz ve diğer protokol tarafından diploma ve hediyelerinin verilmesi ile devam etti.
Özel Harekat Branşlı 19. Dönem POMEM öğrencilerimizin mezuniyet töreni, polis adaylarının Yemin etmeleri ile sona erdi.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • Kurumsal E-Posta
 • POLİS AKADEMİSİ
 • E-DEVLET HİZMETLERİ
 • POLİS EŞLERİ DERNEĞİ
 • Polis Radyosu
 • EGM ÇOCUK SAYFASI
 • Polsan
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PLATFORMU
 • GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ