Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
"VATAN-ANA" temalı konferans
25.02.2016  
           Azerbaycan Milli Bilimler Akademisi üyesi, Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Sayın Vagıf S. Guliyev Hocamız 24.02.2016 günü Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz konferans salonunda VATAN-ANA temalı bir konferans vermiştir.

Sayın Guliyev, konuşmasında vatanın biz Türkler için ‘Ana’ olduğunu, kişinin anasını sevmesi ve saygı göstermesi gerektiğini vurgulamıştır.

Hocamız sözlerine şu şekilde devam etmiştir: “Bizler doğuştan Türküz. Ben nerede olursam olayım bana kimsin diye soranlara cevaben Oğuz Türküyüm, Azeri Türküyüm, öz Türküm derim. Türkün içinde hem Kürt vardır, hem Arap vardır, tüm İslam dünyası vardır ve hepimizin en büyük vatanı babamız Osmanlı Devleti’dir;  çünkü Osmanlı’yı Türkler kurdu, Oğuzlar kurdu. 600 yıl boyunca tüm dünyaya efendiliği öğretti, şimdiki düşmanların yaptığını yapmadı. Biz onların torunlarıyız. Halkın hakkına girmedik, kimsenin namusuna tecavüz etmedik, yetimin hakkını yemedik. Biz bu şanlı Osmanlı’nın torunlarıyız. Şimdi bizleri yok etmek istiyorlar. Neden mi? Çünkü diyorlar ki, bunlar başkalarının hakkını yemiyorlar, haramı ve helali biliyorlar. Müslüman Türk gençliğinin imanlı ve ahlaklı olması gerekir.

Türkiye’nin matematik alanında ne kadar geliştiği soru üzerine şu cevabı vermiştir: “Türkiye 1990 yıllarında matematik alanında yeterince gelişmemişti; fakat yıllar geçtikçe bizlerinde çalışmaları üzerine şu anda gayet iyi yerlerde olduğu ortadadır.  Türkiye sadece matematik değil diğer alanlarda da her geçen gün ilerlemekte ve düşmanlar bunu kıskanmaktadır. Örneğin Aselsan’ın sınır korumada ülke sınırlarına giren füzelerin sinyal karıştırıcı sistem ile koruma yöntemi başarılarına başarı katmıştır, gurur duyuyoruz.”

Türkiye büyük bir devlettir ve dışarıdan bakıldığında son yıllarda çok büyük gelişmeler kaydetmiştir. Güçlü ekonomilerine rağmen batılı devletlerin birkaç mülteciyi bile kabul edememeleri karşısında Türkiye üç milyon civarında mülteciye kapısını açmıştır ve tüm dünyanın takdirini kazandığını belirttikten sonra vatanımızın anamız olduğunu ve başarıya ulaşabilmemiz için ilk şartın anamızı sevmemiz olduğunu ifade etmiştir.

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürümüz Sayın Kasım VAROL konferansın ardından yaptığı teşekkür konuşmasında saygıdeğer hocamızı konuk etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir. Devamında hocamızın konuşmasına atıfta bulunarak Vatan sevgisinin sloganlarla olamayacağına işaret etmiş, Vatan sevgisinde ölçünün işini iyi yapmak olduğu gerçeğine değinmiştir. Her kademede görevlinin kendi işini en iyi şekilde yaparak ülkesine hizmet edebileceğini vurgulayan Sayım Müdürümüz “eğer polis memuru iseniz, en iyi polis memuru olmalısınız, sadece kendi işinizi en iyi şekilde yapın” diyerek sözlerini bitirmiştir. 

     
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • Kurumsal E-Posta
 • POLİS AKADEMİSİ
 • E-DEVLET HİZMETLERİ
 • POLİS EŞLERİ DERNEĞİ
 • Polis Radyosu
 • EGM ÇOCUK SAYFASI
 • Polsan
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PLATFORMU
 • GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ